המסלול המקצועי ללימודי קרקס – בקרקס שבזי

המסלול המקצועי למבוגרים בקרקס שבזי משלב רכישת טכניקות קרקס, ליצנות, תאטרון, תנועה, פרפורמנס ויצירה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

בואו לחוות את כל התחומים בקרקס

קרקס אווירי על חבל טרפז וטיסו ונשלב מחקר אווירי על אלמנטים נוספים.

ג'אגלינג ואיזונים: רולה בולה, חד אופן, קביים, הליכה על חבל.

אקרובטיקה בקרקע, אקרובטיקה בזוגות, עמידות ידיים, כוח, כושר וגמישות.

תיאטרון פיזי וליצנות בשיטת לקוק.

מחקר תנועה ופרפורמנס.

יצירה – מופע סיום שמסכם תהליך יצירה אישי במהלכו תגלו את השפה הבימתית שלכם

למי המסלול מתאים?

המסלול מיועד למי שמעונין להתמסר לתהליך לימודים ואימונים אינסטנסיבי למי שיש בו תשוקה ללמידה של הגוף. האומץ להעז ולחקור למי שאוהב אתגרים. למי שתמיד חלם לברוח עם הקרקס

המסלול מתקיים בלב שדרת אמנים במתחם קרקס שבזי בקיבוץ עין שמר. תוכנית הלימודים אינטנסיבית של 4 ימי לימוד בשבוע, סדנאות עם מורים אורחים מהארץ ומחו"ל, צפייה במופעי קרקס ומפגש עם אמני קרקס מהטובים בארץ! המסלול כולל שיעורי קרקס אווירי, ג'אגלינג, אקרובטיקה, תנועה, מחול, אקרובטיקה רכה, אקרובלאנס, עמידות ידיים תיאטרון פיזי וליצנות. בנוסף נזמין מורים אורחים רבים לאורך השנה. שנה א' מיועדת לפיתוח והיכרות והעמקה בכל מיומנויות הקרקס ומחקר של פרפומנס. שנה ב' מתרכזת בהעמקה והתמחות באלמנטים ספציפיים ומחקר עמוק של יצירה.

המורים במסלול

רוני כלב: קרקס אווירי

אמנית מורה לקרקס אווירי. שחקנית. עוסקת בקרקס ב 20 שנים האחרונות. הייתה ממקימי הקרקס בבנימינה. הופיעה ויצרה במסגרת להקת מחול אווירי "מה הקשר", הופיעה עם תאטרון נוצר, תאטרון שלומי וההצגה טרנקילה. הקימה את קרקס שבזי. ביימה והופיעה ולימדה במסגרתו בשנים האחרונות. 

את הכשרתה בקרקס התחילה אצל אורית נבו, במקביל למדה בתאטרון החדר. אח"כ המשיכה את הכשרתה בתחום הטרפז אצל זואי מאסטרו בפריז. למדה ליצנות אצל שלומי גולן, מחול אצל ליאת דרור וניר בן גל. תאטרון במסגרת תאטרון החדר. ממשיכה עד היום ללמוד במסגרת השתלמויות מקצועיות אצל מורים בארץ ובעולם.

אורי וייס: תיאטרון פיזי וליצנות

בוגר ביה"ס ז'ק לה קוק בפריז (תאטרון תנועה)
הופיע בקרקסים ופסטיבלים ברחבי העולם.
מזה 20 מלמד ליצנות לפי שיטת לה קוק.
כיום מופיע עם אישתו נעה וייס ,בהצגה קבורקה (זוכה במקום ה1 בתחרות הבינלאומית בפסטיבל חיפה) ובמופע הרחוב "קרקס נו פרובלם" (זכה פעמיים באליפות העולם למופעי רחוב)

דני מרטין ג'אגלינג ואיזונים

ג'אגלר מילדות, מתמחה ב ג'אגלינג כדורים, קלאבים, חרבות, כובעים,  ודיאבולו.

בתחום האיזון מתמחה בחד אופן, רולה בולה, קביים. יצר את המופע: "מסעדת להטוטינו" והכל עגול" מופיע הארץ ובחו"ל. חלק מצוות ההפקה של כנס הג'אגלינג הישראלי.

 יסמין ונעמן: תנועה ואקרובטיקה רכה

יסמין ונעמן, למדו יחד בבית הספר סנדסיאל לקרקס ותיאטרון מחול. יוצרים ומופיעים בצמד על עמוד סיני. יסמין, רקדנית, בוגרת המסלול להכשרת רקדנים ביכורי העיתים, אומנית חישוק אווירי, ונעמן, המתמחה באקרובטיקה על עמוד סיני ועל הקרקע, הופיעו יחד ביצירות שונות של הבמאי אופיר נהרי (2016-2019), ביצירה העצמאית "אגדשא" ובתור צמד במופע "ALL WE NEED" באנסמבל ON.
בקורס שלנו אנחנו נעבוד בין היתר על טכניקות של אקרובטיקה רכה, על יכולת לבצע, לזכור וליצור רצפים תנועתיים המשלבים אקרובטיקה. נלמד לעבוד עם פרטנר בהקשבה למשקל הגוף ולנקודות המשען שיש לנו להציע אחד לשני.
בנוסף, יחד, אנו נחקור את השימוש הבימתי והתנועתי ביסודות של האקרובטיקה ובאספקטים השונים שלה – מומנטוּם, העברות משקל, הכנה לתנועה, כיוונים בחלל וכיווני מפרקים, התחייבות לתנועה, נפילה, נחיתה, קצב תנועה ועוד… 

ניר רוזמן: אקרובטיקת קרקע, אקרובטיקה בזוגות, כושר ועמידות ידיים

מאמן התעמלות קרקע ואקרובטיקה מעל ל10 שנים עם תעודת הסמכה ממכון וינגייט. מתמחה בעיקר באקרובטיקת רצפה ואקרובטיקה בזוג\בקבוצה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם